27 Kasım 2015 Cuma

MAC STUDIO FIX FONDOTEN
Fondöten makyajın temelini oluşturur. Bu nedenle önemi çok büyüktür. Cildin kusurlarını kapatır, renk tonunu eşitler, üzerine yaptığımız makyajı gösterir.
Cilt tipine uygun fondöteni seçmek çok önemlidir. Fondötenden iyi sonuç alabilmek için cilt tipimize uygun fondöteni seçmemiz gerekir. Fondöteni uygulamadan önce cildin temiz ve nemlendirilmiş olması gerektiğini de hatırlatmak isterim :)
Benim bugün incelediğim ve çok severek kullandığım ürünüm Mac Studio Fix
Mat bitişli ve orta düzey kapatıcılığa sahip. İnce yapısıyla yüzümde ağırlık hissi yaratmamasını sevdim. Yağlı ciltler için uygun olan ürünün içerisindeki pudra parlamayı engelliyor.Ürünün vaadi 8 saate kadar kalıcılık. Saat tutmadım ama kalıcılığının iyi olduğunu söyleyebilirim :) Makyajımın uzun süre dayanmasını istediğim zamanlarda fondötenimin üzerine çok az transparan pudra uygulayarak fondöteni sabitliyorum buda kalıcılığını arttırıyor.
Yağsız olan ürün  SPF 15 güneş koruyucusu içeriyor. Ben çok severek kullanıyorum tavsiye ederim.
İlk defa Mac den fondöten alacaksanız eğer pompasını da almayı unutmayın. Pompası ayrı satılıyor.1 kere alıp sürekli kullanabilirsiniz.
Fondöteni almadan önce cilt tipinize uygun olan fondöteni yüzünüzde mutlaka denemenizi öneririm. Mümkünse ürünü denedikten sonra biraz vakit geçirin dolaşın. Bu arada cildiniz fondöteni emdi mi yoksa attı mı, parladı mı yada kuruttu mu diye biraz zaman tanıyın ve karar verip alın :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yukarı Çık